Dresy Brazílie pre MS 2010

Brazílskych futbalistov bude na majstrovstvách sveta podobne ako v predchádzajúcich rokoch obliekať spoločnosť Nike. Nové dresy predstavili „kanárici” v priebehu februára.

Image and video hosting by TinyPic

Hlavný žltý dres je tradične kombinovaný so zelenou. Na prednej časti tričiek nechýba okrem loga Nike ani znak Brazílskej Futbalovej Konfederácie s piatimi hviezdičkami za päť titulov majstrov sveta (1958, 1962, 1970, 1994, 2002). Päť hviezdičiek sa nachádza aj v dolnej časti zeleného pásu na ľavom rukáve. Na zadnej strane tričiek je pod výstrihom na zelenom prúžku žltým vyšívaný nápis Brasil. Žlté tričká sú doplnené typicky modrými trenírkami a bielymi štulpňami.

Image and video hosting by TinyPic Image and video hosting by TinyPic

Náhradný modrý dres je kombinovaný so žltou. Zaujímavým doplnkom sú malé žlté bodky, ktoré pokrývajú celú prednú časť tričiek. Päť hviezdičiek opäť nechýba nad logom CBF ani na ľavom rukáve. Podobnosť so žltým dresom je možné nájsť aj na zadnej strane, kde sa pod výstrihom opäť nachádza nápis Brasil, tentokrát v modrej farbe na žltom pozadí. Modré tričká by mali brazílski futbalisti nosiť k bielym trenírkam a modrým štulpniam.

Image and video hosting by TinyPic Image and video hosting by TinyPic

Brazília sa na MS 2010 predstaví v skupine G spoločne s KĽDR, Pobrežím Slonoviny a Portugalskom. S ázijským tímom sa stretne 13. júna, s africkým 21. júna a s európskym 25. júna. Na poslednom šampionáte v Nemecku Brazílčania vyhrali skupinu bez straty bodu, v osemfinále si poradili presvedčivo s Ghanou (3:0), ale v štvrťfinále vypadli s neskoršími finalistami z Francúzska po výsledku 0:1.

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s