Dresy Slovinska pre MS 2010

Náš dvojnásobný kvalifikačný premožiteľ, reprezentácia Slovinska, sa predstaví na majstrovstvách sveta po druhý krát vo svojej krátkodobej histórií. Slovincov bude v Afrike i nadchádzajúcej európskej kvalifikácii obliekať spoločnosť Nike.

Domáce biele dresy budú mať premiéru zajtra počas priateľského stretnutia proti Novému Zélandu v Maribore. Okrem zeleného výstrihu a zelených prúžkov na konci rukávov je najviditeľnejším prvkom „cikcakovitý” zelený pruh symbolizujúci najvyššiu slovinskú horu Triglav. Táto sa nachádza aj na slovinskom štátnom znaku.

Náhradné zelené dresy boli oficiálne predstavené v závere februára a premiéru mali počas priateľského stretnutia proti Kataru začiatkom marca. Klasické zelené dresy sú doplnené netradičnou žltou farbou, dizajn je zhodný s bielymi.

Slovinsko skončilo dva body za víťazom skupiny Slovenskom na druhom mieste. V baráži si ale poradilo s favorizovaným Ruskom a postúpilo tak na záverečný turnaj do Afriky. Slovinci boli vyžrebovaní do C skupiny, kde si zmerajú sily s Alžírskom (13. júna), USA (18. júna) a Anglickom (23. júna).

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s