Dresy Ajaxu Amsterdam 2010/2011

Po náhradných dresoch predstavených počas apríla sme sa dočkali aj hlavných dresov Ajaxu Amsterdam pre novú sezónu 2010/2011. Typické bielo-červené dresy budú mať premiéru už počas prípravných stretnutí pred nadchádzajúcou sezónou. V nich si amsterdamskí futbalisti zmerajú sily napríklad aj s aktuálnym anglickým šampiónom FC Chelsea (23. júla).

Tradičné biele tričko s hrubým červeným pruhom má okrúhly výstrih, od ktorého sa smerom k rukávom tiahnu tri červené prúžky typické pre spoločnosť Adidas. Na červenom podklade sa nachádza okrem znaku Ajaxu a loga výrobcu dresov aj nápis jedného z hlavných sponzorov amsterdamského klubu, finančnej skupiny Aegon. Trenírky sú biele, na prednej strane bielych štulpní zaujme červený pozdĺžny nápis Ajax.

Ajax obsadil v minulej sezóne druhú priečku za víťazným FC Twente. Na svojom konte má 29 titulov v domácej lige a 18-krát dokázal triumfovať v národnom pohári. Na európskej scéne sa zviditeľnil štyrmi víťazstvami v Lige Majstrov (1971, 1972, 1973, 1995) a pridal aj po jednom triumfe v Pohári UEFA (1992) a už neexistujúcom Pohári Víťazov Pohárov (1987).

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s