Dresy VfL Wolfsburg 2010/2011

Presne pred týždňom v prvý júlový deň predstavil svoje nové dresy nemecký klub VfL Wolfsburg. Na týchto stránkach v tom čase dostal priestor anglický Arsenal, nemeckí „vlci” tak prichádzajú na rad až dnes.

Výrobcom dresov je domáca spoločnosť Adidas. Hlavný je v tradičných klubových farbách. Vrch bielych tričiek je zelený, podobne ako rukávy. Logo výrobcu dresov sa nachádza vpravo pod bielym okrúhlym výstrihom, klubový znak je na opačnej strane. Aj v najbližšej sezóne nebude na tričkách chýbať logo dlhoročného sponzora klubu, ktorým je nemecká automobilka Volkswagen.

Náhradné dresy sú spomienkou na koniec 90. rokov, kedy Wolfsburg hrával väčšinu svojich zápasov v zeleno-čiernych pruhovaných dresoch. Aj na náhradných tričkách sa nachádza logo spoločnosti Adidas, znak wolfsburgského klubu a podobne v strede aj modro-biele logo VW.

VfL Wolfsburg bol založený tesne po skončení druhej svetovej vojny (1945). Dlhý čas pôsobil v nižších nemeckých súťažiach, no v 90. rokoch sa dokázal etablovať v 1. Bundeslige. Najväčší úspech klub dosiahol v predminulej sezóne, keď získal svoj jediný majstrovský titul. Dovtedy bola pre „Die Wölfe” najväčším úspechom finálová účasť v národnom pohári z roku 1995. Dres Wolfsburgu oblieka aj slovenský reprezentant Peter Pekarík.

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s