Náhradné dresy Dánska pre EURO 2012

Ďalším z reprezentačných celkov, ktorý sa predstavil vo februárových prípravných stretnutiach v nových dresoch je Dánsko. Biele dresy od nemeckej spoločnosti Adidas pokrstili zverenci Mortena Olsena prehrou s Ruskom 0:2.

Aj náhradné dresy sú spomienkou na najväčší úspech dánskeho reprezentačného futbalu, ktorým je zisk titulu Majstra Európy z roku 1992. Dvadsiate výročie tohto triumfu je podobne ako na hlavných červených dresoch znázornené na vnútornej strane výstrihu.

Okrem spomienkového nápisu sú na nových bielych dánskych dresoch viditeľné aj viaceré prvky prebraté z víťazných dresov spred dvadsiatich rokov. Po dlhšom čase sa na dánske dresy vracia čierna farba, ktorá je viditeľná napr. na trojuholníkoch v okolí výstrihu.

Predná časť bielych tričiek je pokrytá jemnými bielymi vertikálnymi pruhmi, ktoré sú prebraté z 90. rokov, kedy Dánsko obliekala domáca spoločnosť Hummel. Tričká mali dánski futbalisti v zápase proti Rusku doplnené bielymi trenírkami a štulpňami, k dispozícií ale majú aj červené.

Dánsko bolo vyžrebované do skupiny B, vďaka čomu si tak na letnom európskom šampionáte zahrá na ukrajinských štadiónoch. Na úvod čakajú Dánov v Charkove reprezentanti Holandska, zvyšné dve stretnutia odohrajú v Ľvove proti Portugalsku a Nemecku.

2 thoughts

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s