Dresy MŠK Žilina 2012/2013

Aktualizované 30.6.2013 – doplnené informácie o tretích dresoch

Naša najvyššia súťaž sa už prehupla do svojej druhej tretiny. Titul v nej obhajuje MŠK Žilina, ktorá je po 12. kolách Corgoň ligy na druhom mieste za vedúcim Slovanom. O dresoch žlto-zelených pre sezónu 2012/13 si môžete prečítať práve v tomto článku.

Žilinčania hrajú už v poradí tretiu sezónu v žlto-zelených dresoch Nike Brasil, ktoré boli predstavené ešte v roku 2010. Už z aj predchádzajúcich článkov dobre známy dizajn netreba nejako špeciálne predstavovať – vyniká akurát zeleným okrúhlym výstrihom a tenkými zelenými prúžkami umiestnenými na rukávoch.

Partnerom Žilinčanov je aj v novej sezóne spoločnosť Preto, ktorej logo je umiestnené na hrudi žltých tričiek. Na ľavom rukáve nájdeme logo Corgoň ligy, ktoré je opäť len v tvare akéhosi výrezu. Zelené trenírky majú v pravej časti umiestnené žlté čísla, oproti sa nachádza biele logo výrobcu dresov. Na prednej strane žltých štulpní nájdeme čierne emblémy spoločnosti Nike.

V zelených dresoch sa žilinskí futbalisti predstavili zatiaľ jediný krát, keď v nich nastúpili v 11. kole v Košiciach. V prípade náhradných dresov úradujúceho slovenského majstra sa jedná o dizajn Nike Revolution, ktorý je kópiou dizajnu dresov francúzskej reprezentácie z roku 2011 a zaujme najmä elegantným golierikom, ktorý je v prednej časti doplnený gombíkom.

K zeleným tričkám, na ktorých sa vyníma logo spoločnosti Preto umiestnené na žltom pozadí, mali zverenci holandského trénera Fransa Adelaara oblečené zelené trenírky. Je možné predpokladať, že v prípade potreby majú k dispozícií aj žlté, podobne ako v minulosti. Na prednej strane zelených štulpní sú opäť viditeľné biele emblémy amerického výrobcu.

Brankári žilinského klubu chytajú v čiernych a bielych dresoch s dizajnovým označením Park IV. Dresy sú charakteristické trojicou kruhov v rôznych veľkostiach i odtieňoch. Logo spoločnosti Preto je na bielom drese v zeleno-čiernom prevedení, na tmavom je umiestnené na žltom pozadí.

MŠK Žilina je šesťnásobným slovenským majstrom.  V tomto roku sa Šošonom podarilo pridať do klubovej vitríny aj poslednú cennú domácu trofej, keď triumfovali v Slovenskom pohári. Na európskej scéne to klub najďalej dotiahol v roku 1962, kedy si zahral štvrťfinále PVP. V novodobej histórií sú úspechmi žlto-zelených účasti v skupinovej fáze Európskej ligy UEFA (2009/10) a Ligy majstrov (2010/11).

Aktualizácia 30.6.2013 – V 23. kole nastúpil šesťnásobný slovenský majster MŠK Žilina na domácom trávniku proti myjavskému Spartaku v netradičnej zlato-čiernej kombinácií. Šošoni si na tento aprílový corgoňligový zápas obliekli dresy Nike Precision charakteristické prúžkami, ktorých hrúbka sa od vrchnej časti smerom dole postupne mení. Čísla a menovky na dresoch boli v čiernej farbe, na čiernych trenírkach pre zmenu v klubovej žltej. Výstroj mali žilinskí futbalisti doplnený čiernymi štulpňami s bielym logom Nike.

zilina_zlaty_predok

zilina_zlaty_zadok

V čase stretnutia ťahala Žilina nelichotivú sériu bez streleného gólu, no tréner Štefan Tarkovič odmietol, že gólostroj MŠK mali naštartovať práve nové dresy: „Dresy boli pripravené už dlhšie a teraz počas reprezentačnej prestávky sa dali do takej podoby, v akej sme nastúpili. Samozrejme, že každý hľadá nejaký spôsob ako prelomiť gólovú smolu, no s dresmi to nemalo nič spoločné. A ja osobne ani nie som veľmi poverčivý.“

zilina_zlaty_vystrih

zilina_zlaty_dres

zilina_zlaty_authentic

Po tom, čo sa spoločnosť Nike rozhodla do svojho katalógu nezaradiť kópiu aktuálnych brazílskych dresov v žlto-zelenom prevedení som bol veľmi zvedavý, v čom vybehnú futbalisti nášho majstra v novej corgoňligovej sezóne. Žiaľ, jedinou zmenou bol nový font, ktorý je navyše známy z minulosti z dresov Adidas a tak už dve sezóny okukané žilinské dresy pôsobia na mňa poriadne nepodareným dojmom. Keby pod Dubňom zopakovali rok 2004 a zvolili za hlavné zelené dresy doplnené žltými trenírkami a štulpňami, tak by som zatlieskal za výborný kompromis, takto však musím napísať akurát to, že podľa slov prezidenta SFZ Jána Kováčika „najprofesionálnejší manažment na Slovensku“ má v otázke dresov čo doháňať. Človeku sa až nechce veriť, prečo majú tie fanúšikovské na sebe rok založenia klubu, či dokonca hviezdičky za získané tituly a hráči behajú po trávnikoch v pomaly tri roky starom modeli…

Ako sa vám páčia dresy Žiliny pre sezónu 2012/2013?

Tip: Vyjadrite sa k žilinským dresom v diskusii!

4 thoughts

  1. Tak podľa mňa by sa nikto nehneval, keby zobrali nové žlté dresy nike aj s čiernou “fajkou”. V kombinácii so zelenými trenírkami by to zase až tak nevadilo a aspoň by Žilina nevyzerala ako nejaký dedinský klub. Škoda, že Žilina nezaujíma Nike podobne ako Slovan Adidas. Aspoň vyšité logo, a nejaké drobnosti v podobe zeleného loga kľudne aj na katalógových dresoch by si zaslúžila (podobne ako to má Sparta alebo Austria Viedeň)…

    1. Inak ešte v marci tohto roka bola na FB reklamných predmetov MŠK Žilina informácia, že Nike považuje Žilinu za slovenskú Spartu, tak neviem či ich tento rok odradilo skoré vypadnutie z LM, alebo kvôli čomu tie dresy vyzerajú tak ako vyzerajú… Ale presne ako píšeš, keby šli do dizajnov Park alebo Revolution, tak to vyzerá 100x lepšie a vôbec by to v kombinácií so zelenými trenírkami nevadilo.

      1. Tiež si myslím, alebo ako si napísal, dať ako domáci zelený a druhý by potom mohol byť napríklad aj biely. Veď aj ostatné kluby menia farby druhých dresov… A snáď teda v lete Žilina skončí lepšie a konečne dostane dobré dresy. Vlastne všetky kluby by mohli, aj keď sa to u nejakých určite zmení v zime a na jar. Hlavne som zvedavý či Slovan bude hrať v týchto 2 sezóny alebo už pre ďalšiu budú mať zase origo dresy.

  2. Podľa mňa by v Žiline mohli trošku upustiť od takého konzervatívneho postoju pri výbere dresov. Áno, v jednoduchosti je krása, ale predsa len ma už ich dresy začínajú nudiť… veď Nike má celkom slušné aj katalógovú ponuku dresov..

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s