Dresy FC BATE Borisov 2012/2013

Predstavovanie dresov tohtoročných účasníkov Ligy majstrov dnes pokračuje bieloruským tímom BATE Borisov. Deväťnásobného majstra krajiny oblieka aj v prebiehajúcej sezóne nemecká spoločnosť Adidas.

FC Bayern Muenchen v FC BATE Borisov - UEFA Champions League

Futbalisti Borisova odohrali väčšinu svojich zápasov v tradičných modrých dresoch, ktoré mali na tričkách, trenírkach i štulpniach doplnené trojicou žltých prúžkov charakteristických pre nemeckého dodávateľa. V tradičných modrých farbách dokázali zdolať aj neskoršieho víťaza skupiny, keď 2. októbra 2012 prekvapili v domácom prostredí mníchovský Bayern (3:1).

FC BATE Borisov v FC Bayern Muenchen - UEFA Champions League

Alternatívou k modrým dresom boli žlté a zverenci bieloruského trénera Viktora Gončarenka v nich odohrali väčšinu stretnutí na súperovom štadióne, vrátane víťazného merania síl v Lille, kde Borisov zvíťazil 3:1, keď všetky svoje góly strelil už v prvom polčase.

FC Bayern Muenchen v FC BATE Borisov - UEFA Champions League

Brankár bieloruského tímu Andrej Gorbunov odchytal stretnutia v bielom drese. Pre zaujímavosť treba doplniť, že vyššie spomenuté modré i žlté dresy s golierikom používali futbalisti Borisova túto sezónu len v európskych pohároch, zatiaľ čo v domácej súťaži hrávajú v odlišných modeloch – s véčkovým výstrihom a prúžkami po bokoch.

FC BATE Borisov v FC Bayern Muenchen - UEFA Champions League

BATE Borisov sa do skupinovej fázy prebojoval z 2. predkola, keď postupne vyradil macedónsky Vardar Skopje, maďarský FC Debrecín a na záver aj premožiteľa našej Žiliny – izraelský Ironi Kiryat Shmona. Dve víťazstvá zo skupinovej fázy posunuli bieloruského majstra do šestnásťfinále EL UEFA, kde už ale nestačil na turecké Fenerbahçe.

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s