Dresy Grécka 2013/2014

Zajtra pokračuje kvalifikácia na MS 2014 do Brazílie ďalšími zápasmi a tak môžeme trošku preladiť na reprezentačnú nôtu :-). V utorok predstavila svoje nové dresy reprezentácia Grécka, ktorú po dlhoročnom partnerstve s nemeckým dodávateľom Adidas začína od tohto leta obliekať americká spoločnosť Nike.

grecko_uvod

Grécko sa bude naďalej predstavovať v tradičnej kombinácií modrej a bielej. Spoločnosť Nike pripravila zverencom trénera Fernanda Santosa upravenú verziu katalógových dresov Nike Laser, ktoré vychádzajú z dizajnu niekdajšieho oblečenia brazílskej reprezentácie.

grecko_biely_dres

Hlavné biele dresy majú biely véčkový výstrih, pod ktorým sa nachádza modré logo spoločnosti Nike a znak Gréckej futbalovej asociácie, ktorý tvorí obdĺžnik s časťou gréckej vlajky a bielym nápisom Hellas na modrom pozadí. Grécky znak je viditeľný aj na bielych trenírkach.

grecko_biely_hrac

Náhradné modré dresy majú rovnaký dizajn ako biele, no sú v opačnom farebnom prevedení. Na koncoch rukávov je viditeľný výrazný biely pruh, ktorý dopĺňa biele pruhy umiestnené na bokoch modrých trenírok i vo vrchnej časti modrých štulpní.

grecko_modry_dres

Nové grécke dresy budú mať premiéru už počas zajtrajšieho stretnutia kvalifikačnej G skupiny v Litve. Grécku patrí po piatich zápasoch zatiaľ druhá priečka zaručujúca účasť v baráži, keď má dvojbodový náskok práve pred našim národným tímom.

grecko_modry_hrac

Najväčším úspechom gréckej reprezentácie je zisk titulu majstra Európy na šampionáte v roku 2004. Grécko si odvtedy zahralo aj na záverečnom turnaji ME 2008, kde nepostúpilo zo skupiny, podobne ako aj na MS 2010. Na vlaňajšom EURE v Poľsku a na Ukrajine vypadli Gréci vo štvrťfinále.

2 thoughts

    1. Jednoduché sú pravdepodobne kvôli tomu, že sú len na pár mesiacov. Ak Grécko postúpi na MS, tak dostanú nové už na jar 2014, ak nie, tak o rok v lete pre ďalšiu kvalifikáciu – každopádne to budú určite iné dresy z novej kolekcie NIKE s kopou vylepšení, nejakými dizajnovými novinkami a pod.

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s