Dresy Švajčiarska pre MS 2010

Švajčiarsko patrí v posledných rokoch medzi pravidelných účastníkov významných podujatí, keď sa dokázalo prebojovať na EURO 2004, MS 2006 a ako organizátorská krajina hralo aj na EURO 2008. Švajčiari nebudú chýbať ani na letnom svetovom šampionáte v Afrike, na ktorom budú hrať opäť v dresoch značky Puma.

Dresy boli predstavené už v priebehu marca a sú v typických červeno-bielych farbách. Na tričkách sa okrem loga národnej futbalovej federácie nachádza aj švajčiarska vlajka. Vlajku je možné nájsť aj vo vrchnej časti trenírok.

Pre Švajčiarsko to bude v Afrike už deviaty svetový šampionát. Najďalej to krajina „helvétskeho kríža” dotiahla do štvrťfinále a to síce trikrát, ale už poriadne dávno (1934, 1938 a 1954). Pred štyrmi rokmi mali v Nemecku Švajčiari kus smoly, keď počas celého turnaja v riadnom hracom čase neinkasovali (v skupine remíza s Francúzskom 0:0 a víťazstvá nad Togom a Južnou Kóreou zhodne 2:0), no v osemfinále vypadli po penaltovom rozstrele s Ukrajinou. Tento rok na Švajčiarsko čakajú v H skupine Španielsko (16.6.), Čile (21.6.) a Honduras (25.6.).

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s