Dresy Glasgowu Rangers 2013/2014

Dresy Glasgowu Rangers sa pravidelne objavovali na stránkach tohto webu od jeho založenia v roku 2010. Napriek tomu, že sa zvyknem venovať dresom tímov z najvyšších súťaží, dnes urobím menšiu výnimku ;-)

rangers_uvod

Po britskej spoločnosti Umbro začína glasgowský klub obliekať nemecký dodávateľ Puma. Ten pripravil 54-násobnému škótskemu majstrovi tradičné modré dresy doplnené o biele a červené prvky. Partnerom Rangers sa od sezóny 2013/14 stala spoločnosť Blackthorn známa výrobou jablkového vína.

rangers_modry_1

rangers_modry_2

Náhradné dresy Rangers sú biele. Pod bielym okrúhlym výstrihom sa nachádza výrazná tmavomodrá plocha, na ktorej nájdeme zlaté logo spoločnosti Puma i klubový znak Rangers ladený do rovnakej farby. Biele tričká sú doplnené tmavomodrými trenírkami a bielymi štulpňami.

rangers_biely_1

rangers_biely_2

Treťou voľbou zverencov Allyho McCoista budú čierne dresy doplnené červenými prúžkami. Emblémy nemeckého výrobcu, klubový znak i logo partnera sú vyhotovené v bielej farbe. Na štulpniach je umiestnený biely nápis RFC predstavujúci skratku klubu.

rangers_cierny_1

rangers_cierny_2

Glasgow Rangers bol pred vlaňajšou sezónou preradený kvôli insolventnosti až do štvrtej najvyššej škótskej súťaže. V nej dokázal v minulom ročníku triumfovať a postúpil tak do Second division, ktorá je v hierarchii škótskych súťaží na treťom mieste.

One thought

  1. Som rád, že si nakoniec spravil výnimku :) Podľa mňa sú Rangers stále veľký klub (vyše 50 tisíc divákov na zápase 4. ligy to len potvrdzuje) a keď už si tu o nich písal v minulosti, tak si miesto zaslúžia. A navyše sú podľa mňa tie dresy vydarené, aj keď sú to len upravené verzie teamwearu PUMA (aj keď to majú skoro všetky kluby).

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s