Tretie dresy Chelsea 2013/2014

Anglická Chelsea už ukončila predstavovanie svojich nových dresov pre blížiacu sa sezónu 2013/14. Ako posledné prišli na rad tretie dresy, ktoré sú v čiernej farbe, doplnené bielymi a striebornými detailmi.

Nové dresy štvornásobného anglického majstra majú predstavovať budúcnosť futbalu, keďže sú vybavené novými technológiami zaručujúcimi lepšiu priedušnosť. Významnou novinkou je podľa nemeckého výrobcu dresov aj ich futuristický dizajn, ktorého hlavným znakom je metalická strieborná farba viditeľná na prúžkoch, logu spoločnosti Adidas i klubovom znaku.

Čierne tričká dopĺňajú trenírky a štulpne vyhotovené v rovnakej farebnej kombinácií. Čierna je pritom s klubom zo Stanford Bridge spájaná už dlhú dobu – prvý krát sa objavila na dresoch Chelsea už v roku 1959 a pre zaujímavosť treba spomenúť aj sezónu 2002/03, kedy bolo oblečenie Londýnčanov po prvýkrát čierne od tričiek, cez trenírky až po štulpne.

Chelsea sa vďaka bronzovej priečke z minulej sezóny predstaví v prestížnej Lige majstrov, v ktorej dokázala triumfovať v sezóne 2011/12. Medzi najvýraznejšie klubové úspechy patrí aj tohtoročné víťazstvo v EL UEFA, či dvojnásobný zisk Pohára víťaza pohárov (1971 a 1998).

Poznámka: Článok bol na web doplnený v roku 2019.

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s