Hlavné dresy Uruguaja pre MS 2018

V priebehu novembra predstavila nemecká spoločnosť Puma nové dresy Uruguaja. Na oblečení dvojnásobného majstra sveta je viditeľná textúra slnka, ktoré by malo hráčov inšpirovať aby na nadchádzajúcom svetovom šampionáte v Rusku zažiarili.

Tradičným belasým dresom dominuje moderný čierny véčkový výstrih prerušený po obidvoch stranách belasými panelmi. Logo spoločnosti Puma sa nachádza na pravej strane a rovnako aj na obidvoch rukávoch.

Ako už bolo spomenuté v úvode, prednú stranu vypĺňa výrazná textúra slnka, ktorá je odkazom na národný symbol Sol de Mayo a symbolizuje vášeň uruguajských priaznivcov. Na zadnej strane tričiek nájdeme pod výstrihom päť bielych pruhov prevzatých z uruguajskej vlajky.

Dresy budú po prvýkrát v akcii na marcovom turnaji China Cup v zápase proti Walesu. K belasým tričkám by mali futbalisti druhého tímu juhoamerickej kvalifikácie nosiť čierne trenírky a čierne štulpne doplnené výrazným belasým pruhom.

Uruguaj získal svoje dva majstrovské tituly v rokoch 1930 a 1950. K úspechom La Celeste sa dá zaradiť aj trojica štvrtých miest z MS 1954, 1970 a 2010. Pred štyrmi rokmi v Brazílií stroskotal Uruguaj v osemfinále na Kolumbii.

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s