Náhradné dresy Uruguaja pre MS 2018

Včera ste si mali možnosť na tomto webe prečítať o nových náhradných dresoch Švajčiarska. Dnes pokračujeme v predstavovaní ďalšieho tímu, ktorý oblieka nemecká spoločnosť Puma a tým je juhoamerický zástupca Uruguaj.

Puma predstavila v tomto období celkovo až desať bielych dresov, ktoré budú nosiť reprezentačné celky v najbližších dvoch rokoch a do tejto spoločnosti tímov sa zaradil aj Uruguaj. Biele oblečenie je doplnené belasým lemovaním v okolí výstrihu. Na zadnej strane nájdeme vo vrchnej časti štyri belasé prúžky prevzaté z uruguajskej vlajky.

Okrem spomenutej belasej farby nájdeme na dresoch aj zlatú. Práve v tejto farbe sú vyhotovené emblémy nemeckého dodávateľa a rovnako je zastúpená aj v logu Uruguajskej futbalovej asociácie. To dopĺňajú štyri hviezdičky – dve z nich symbolizujú tituly majstra sveta (1930 a 1950), zvyšné dve potom zlaté olympíjske medaily (1924 a 1928).

Zverenci Óscara Tabaréza odohrajú prvé stretnutie MS 15. júna proti Egyptu. Na Uruguaj potom v A skupine ešte čaká 20. júna zápas so Saudskou Arábiou a boje v skupinách uzavrú futbalisti La Celeste 25. júna proti domácemu Rusku.

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s