Náhradné dresy Kolumbie pre MS 2018

Majstrovstvá sveta sa už nezadržateľne blížia a keďže na tomto webe ešte neboli články o všetkých dresoch, ktoré v Rusku uvidíme, je najvyšší čas to dobehnúť. Dnes si môžete prečítať o náhradných dresoch Kolumbie.

Pre náhradné dresy juhoamerického tímu bola zvolená kombinácia tradičnej modrej s menej tradičnou oranžovou. Dizajn dresov je opäť odkazom na históriu a môžeme si pri ňom všimnúť podobnosť s červenými dresmi Španielska. Futbalisti Kolumbie však majú výrazný vertikálny vzor umiestnený na ľavej strane a je vyhotovený len v jedinom odtieni – tmavšej modrej. Vertikálne prúžky sú odkazom na tradičný kolumbijský šál Mulera, ktorý nosia ako súčasť svojho oblečenia zberači kávy.

Modré tričká majú jemné oranžové detaily v okolí véčkového výstrihu i pri zakončeniach rukávov. Na zadnej strane sa nachádza nápis „Unidos Por Un Pais“ – „Zjednotení pre krajinu“ v kombinácií národných farieb – žltej, modrej a červenej. Zaujímavý vzhľad dostalo aj logo Kolumbijskej futbalovej federácie, ktoré je vyhotovené v oranžovo-modrej kombinácií. Náhradné oblečenie Los Cafeteros dopĺňajú oranžové trenírky s modrými prúžkami a modré štulpne.

Kolumbia bola na ruský šampionát vyžrebovaná do skupiny H, kde si na úvod zmeria sily 19. júna s Japonskom. O päť dní neskôr čaká na zverencov Josého Pékermana európsky zástupca z Poľska a posledným zápasom v skupine bude 28. júna duel proti africkému Senegalu.

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s