Hlavné dresy Bayernu Mníchov 2018/2019

Aktualizované 3.12.2018 – vyradenie modrých trenírok

Aby tento web nezostal v novembri bez jediného článku, poďme si niečo málo povedať o aktuálnom oblečení Bayernu Mníchov. Úradujúci nemecký majster hrá aj túto sezónu v dresoch od domácej spoločnosti Adidas.

Dresy 28-násobného nemeckého majstra sú opäť červené. Prednú stranu tričiek pokrýva textúra zložená z tmavočervených prúžkov, ktoré sú vytvarované do zaujímavého vzoru. Nájdeme na ňom cik-cakovité pruhy symbolizujúce bavorské pohoria ale takisto aj kosoštvorce prevzaté z klubového znaku.

Na zadnej strane tričiek sa nachádza biely názov klubu. V bielej farbe je taktiež aj trojica pruhov na tričkách, trenírkach i štulpniach. Dominantnú červenú dopĺňa tmavomodrá zastúpená na zakončeniach rukávov, ako aj trenírkach. Červené štulpne majú v prednej časti vyšitú bielu skratku klubu FCB.

Ešte v priebehu novembra oznámil klub vyradenie modrých trenírok. Generálny riaditeľ Karl Heinz-Rummenige potvrdil, že Bayern bude už v budúcnosti nastupovať doma len v červených alebo bielych dresoch. Tím bude červené oblečenie používať čo najčastejšie, to znamená aj na ihriskách súperov, za podmienky, že to dovolia klubové farby domáceho celku.

Bavorský veľkoklub získal v predchádzajúcom ročníku rekordný 28. majstrovský titul, keď skončil v tabuľke pred druhým Schalke o priepastných 21 bodov. Klub mohol zaznamenať aj domáce double, no v májovom berlínskom finále Pohára DFB nestačil na Eintracht Frankfurt (1:3).

3 thoughts

  1. Misko pozor, bayern na vyplakavanie fanuskov a mozno aj nie prave najlepsich vysledkov modre trenirky zahodil a obliekat budu uz len cervene a biele

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s